Страуси не ховають голову в пісок

Минаючи клітки з павичем, фазаном, лисицями, єнотами, карпатськими бурими ведмедями, підходимо до загону зі страусами. Десять двометрових екзотичних птахів, розчепіривши свої короткі крила, бігають по загону, а побачивши гурт людей, збігаються до купи.

Страуси приносять господареві м'ясо та яйця. Задоволення це коштує доволі дорого. Одне страусове яйце коштує близько ста гривень, зате має великий розмір: одне страусове дорівнює 25 курячим. У меню ресторану навіть передбачена така страва, як страусова яєчня, її вистачає наїстися вісьмом людям.

 

Добробуд Сколе деревяний зруб
Запитаю в господаря, чи правда, що налякані страуси ховають голову в пісок. Білак сміється й каже працівникові "страусоферми", щоб той налякав птаха. Той бере довгу палицю, замахується та кричить на групу страусів. Ті збігаються до купи, тупотять на місці, а потім розбігаються хто куди. Ви бачите дірки в піску?" -- сміється господар. Далі вздовж загорожі підводить нас до місця, звідки видно яму діаметром півтора метри. Як пояснює Білак, тут страуси кохаються. Самому акту передує танець на цьому місці, потім страус топчеться по страусисі, після чого надуває шию і задоволено гелгоче.

Сусідують зі страусами з одного боку барани, а з іншого --олень. Барани, побачивши нас, чемно привіталися хоровим беканням. Олень виявився соромливим, тільки виставив свою рогату голову. Як розповідає Білак, трирогого оленя він теж виходив, бо це своєрідний мутант. У оленя роги покриті пантами (мохом), який його, вочевидь, дратує. Він шкребеться рогами об землю...