Як це було

Сьогодні в Україні працює не так багато приватних фірм середнього бізнесу, продукцію яких знають не лише в країні, але й далеко за її межами. Кілька десятків сучасних спеціалізованих транспортних засобів із емблемою Самбірської приватної м’ясопереробної фірми «Білаки» можна зустріти на дорогах Росії, Польщі, Італії та країн Прибалтики.
Підприємство розпочало свою історію у 60ті роки минулого століття. Тоді у Самбірському районі Львівської області працював невеликий забійний пункт, який входив до складу Бориславського м’ясокомбінату. У 1988 році, завдяки плідній роботі тодішнього директора І.І. Білака, пункт перетворюється на самостійний м’ясокомбінат. Зі зміною політичного та економічного устрою в Україні виникла необхідність у переході підприємств на приватні форми господарювання.

Проаналізувавши ситуацію, що склалась у 90-ті роки, Іван Білак дійшов висновку, що для організації ефективного й прибуткового виробництва якнайкраще підійде орендна форма власності. «Відчувалась нагальна потреба забезпечити найвищу ефективність виробництва при високій матеріальній зацікавленості, але шлях до неї був доволі непростий, — пригадує Іван Іванович. — Ані утворення товариства з обмеженою відповідальністю, ані акумулювання акцій в одних руках не відповідали тодішній ситуації на підприємстві».
Таким чином у 1995 році вперше в Україні була зареєстрована приватна фірма на засадах оренди. Назва фірми походить від назви хутора Білаки, що неподалік міста Самбора. Правильність такого рішення була доведена часом, адже підприємство не лише досягло значних успіхів, але й стало для працівників своєрідною школою передового досвіду в бізнесі, у його цехах виросло не одне покоління талановитих спеціалістів та менеджерів, а серед передовиків виробництва можна назвати Р.Ф. Бойко, О.В. Созанську, В.В. Чупінського та інших.
Сьогодні ПФ «Білаки» очолює син засновника сімейного бізнесу Андрій Іванович Білак. Він народився 29 листопада 1980 року в селі Ваньовичі Самбірського району Львівської області. Закінчив Львівський національний університет ветеринарної медицини та біо­технології ім. С.З. Тинського за спеціальністю «технолог із виробництва і переробки м’яса, шкір та хутра». Трудову діяльність розпочав на фірмі «Білаки» на посаді старшого ветеринарного лікаря м’ясожирового цеху, пізніше очолював ПА «Дністер». У 2003 році Андрій Іванович, набувши виробничого та управлінського досвіду, повернувся у сімейний бізнес, де працював директором із комерційних питань. Після того як батька та засновника ПФ «Білаки» І.І. Білака було обрано головою Самбірської райдержадміністрації, у 2006 році Андрій Іванович очолив підприємство.
Завдяки старанням усієї родини за роки свого існування фірма перетворилась на зразкове господарство з виробництва м’яса та м’ясопродуктів, оптової та роздрібної торгівлі продукцією. Крім того, на фермі утримуються екзотичні для наших широт страуси. Нерідко мешканці Львівської області називають ПФ «Білаки» зоопарком, адже тут у просторих вольєрах живуть павичі, фазани, лисиці, єноти, бурий карпатський ведмідь, буйволи, олені — усього більше 20 видів. Слід зазначити, що більшість тварин потрапили сюди травмованими, хворими та ослабленими, але всіх виходили працівники підприємства. Для мешканців зоопарку створені найкращі умови, а пара левів нещодавно привела чотирьох левенят, хоча у професійних зоопарках таке буває нечасто.
ПФ «Білаки» — знаний спонсор та меценат, який виділяє кошти на видання періодики, книжок місцевих авторів, встановлення меморіальних знаків, проведення культурно­масових та спортивних заходів, а кожна церква, яка будувалась чи ремонтувалась на Самбірщині останнім часом, була під пильною увагою фірми. Не забувають і про найбільш незахищені верстви населення: ветеранів війни та праці, пенсіонерів, дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

 

 

 
http://www.38i.ru